Книга – величне творіння людства, це творчий світ письменника та водночас історичний документ літописця. Друкування як революційний винахід, який крізь століття нашої ери і до нашої ери передає масу інформації того часу, яку ми сьогодні називаємо історією. Еволюція друкування надає нам сьогодні безліч варіантів друку:
Друкарство – це принцип одержання відбитків, письмових знаків за допомогою тиснення. В результаті масового використання таких робіт можна донести думку до значної маси населення. Друк як такий набув популярності у Європі і значний внесок у розвиток технологій книгодрукування вніс Йоган Гутенберг. Дякуючи йому 30 вересня 1452 року населення вперше отримало величну книгу Біблію.
В основу друкування ліг принцип тиснення, який використовувався ще у Єгипті та Межиріччі як засіб перенесення інформації нащадкам. Древній Вавилон теж використовував цей принцип, як прояв законів та влади. Як правило такі тиснення набували ієрогліфічного вигляду, тому не мали особливого поширення, оскільки не були універсальним інструментом друку, скоріше проявом нарисів писемності у доволі абстрактній формі. Варто відзначити, що і на Сході материка у Китаї тиснення використовували ієрогліфічного вигляду, яке збереглось і до сьогодення.
Книгодрукування та друк як такий набув масового поширення у Європі. На початках секрети друкування були відомі лише освіченим монахам, а згодом знання писемності та друкування набули поширення серед заможного населення, а далі друкарської справи навчали у школах, яких було все більше. З часом книгодрукування стало поширеною справою та виконало свій важливий зміст, а саме, вирізнило у суспільстві середній клас як такий. Через брошури було доволі просто донести інформацію у маси, друк як єдиний на той час носій інформації об’єднував однодумців, надавав свободу ідей та підтримку мас у переломних історичних подіях.
Поетичні творчі шедеври надихали на подвиги та зародження культур та течій. Романтизм без романів практично не мав шансів на існування. Книга надихала на подвиги, зігрівала душу творчих натур, народжувала революційні ідей у науці та житті, які знову ж таки набували популярності завдяки друку. Усі відомі культурні епохи не мали б шансу на існування і звичайно на поширення, як щоб не були зафіксовані у книгах чи поемах. Книгодрукування розвинуло творчі настрої, таланти творити прекрасне та незабутнє, світ ідей, справедливості щастя. Незабутній світ творчості надихав та продовжує надихати на написання шедеврів, які увіковічені в історії як перли творчості та креативу.
Сьогодні друку як такий повністю автоматизований і є цілою індустрією у світі. Звичайно із розвитком технологій змінюються і методи роботи і друкарня сьогодні є поширеною справою, адже в першу чергу несе практичний зміст, а саме навчання у школах та вузах в жодному разі не обійдеться без книжок, наукові винаходи фіксують у трактатах, принцип інформування є основою розуміння подій сьогодення. З розвитком технологій Інтернет поступово витісняє книгодрукування, адже сьогодні все частіше інформування здійснюється в on-line режимі, та все ж навіть тут використовують принципи писемності, які увіковічені завдяки універсальності та простоті. Друк як такий виконав свою справу і буде завжди популярною та рушійною силою інформування населення.